امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

حوزه انقلابی نبایستی در حد شعار باقی بماند سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱:۰۸


حوزه انقلابی نبایستی در حد شعار باقی بماند تعداد بازدید: ۴۵

حجت الاسلام محمودی با بیان اینکه صرف شعار و همایش نمی تواند کاری را به جلو ببرد گفت: تنها با شعار و همایش نمی شود کاری کرد، بنابراین بایستی راهکار عملی ارائه کنیم یعنی باید هدف ها را تکلیف مدار و در راستای این باشیم که جامعه را به جامعه ای اسلامی ناب و انقلابی تبدیل کنیم.
 
 

حجت الاسلام سید موسی محمودی، نماینده طلاب و فضلای استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطاع رسانی مجمع نمایندگان  طلاب گفت: برای ایجاد حوزه انقلابی در ابتدا باید بدانیم که هدف از ایجاد انقلاب چی بوده است.

 

وی ادامه داد: همان گونه که در اوایل انقلاب، علما، روحانیون، اساتید و  طلاب در کنار امام(ره) بودند و ‌اهداف انقلاب یعنی چشم اندازی که تعیین شده بود را رصد و بررسی می کردند و طبق آن اهداف جلو می رفتند، ما هم بایستی اینگونه عمل کنیم.

 

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: امروز باید اساتید حوزه های علمیه، طلاب، روحانیون و فضلا با اهداف انقلاب آشنا شوند و اهداف انقلاب را مطالعه کنند و بدانند که ما چقدر با اهداف مان فاصله گرفتیم، وقتی که این را شناختند دیدند که با اهدافمان آیا فاصله گرفتیم یا نگرفتیم و چقدر ما با اهدافمان فاصله داریم این است که باید تلاش کنند که تا به آن نزدیک شویم.

 

نماینده طلاب و فضلای استان کردستان با بیان اینکه  بایستی به مسائل نو که در جامعه گذشته وجود نداشت توجه کرد، اظهار داشت: اهداف جدیدی را بایستی بر اهداف قبلی اضافه کرد یعنی افزون بر آن اهدافی که در آن زمان از سوی امام(ره) و بزرگان برای ما ترسیم شده بود باید یک سری از اهدافی که امروز نیازمند یک جامعه اسلامی ناب است را جدیدا طراحی کنیم.

 

 وی با ابراز تاسف گفت: متاسفانه امروز عده قلیلی با اهداف انقلاب آشنا نیستند و نمی دانند هدف از انقلاب چه بوده است، یعنی از آن مسیری که برای ما مشخص شده بود فاصله گرفتند، بنابراین باید این اهداف برای آنها تبیین و روشن شود.

 

حجت الاسلام محمودی با بیان اینکه صرف شعار و همایش نمی تواند کاری را به جلو ببرد گفت:  تنها با شعار و همایش نمی شود کاری کرد، بنابراین بایستی  راهکار عملی ارائه کنیم یعنی باید هدف ها را تکلیف مدار و در راستای این باشیم که جامعه را به جامعه ای اسلامی ناب تبدیل کنیم.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه ابراز کرد: در جامعه ما همه مردم در هر پست و هر مقامی که هستند اعم از طلبه و غیر طلبه بایستی به صورت جهادی کار و فکر کنند.

 

  وی با بیان اینکه طلاب نسبت به جمعیتشان بیشترین شهید را دارند، گفت: بایستی اهداف، وصیت نامه ها و زندگی نامه های شهدای روحانی را برای طلاب بازگو کرد، قطعا این تاثیرش را بر طلاب خواهد گذاشت و آنها را الگوی خود قرار خواهند داد.