امروز شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷

روحانیت وظیفه دارد در برابر افکار پلید دشمنان از نظام محافظت کنند پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۱:۲۰


روحانیت وظیفه دارد در برابر افکار پلید دشمنان از نظام محافظت کنند تعداد بازدید: ۱۹۴

دادستان ویژه روحانیت با اشاره به اینکه سربازان گمنام امام زمان(عج) شبانه روز بیدارند و نقشه های شوم دشمنان را از بین می برند، گفت: امروز تهدیداتی وجود دارد که با بگیر و ببند درست نمی شود و این وظیفه بر عهده طلاب است که از نظام در برابر افکار پلید دشمنان محافظت کنند.
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب،حجت الاسلام و المسلمین بیگلری، رئیس دادگاه ویژه غرب کشور در جلسه طلاب و فضلای استان کردستان با بیان اینکه در قم ماندن برای درس خواندن بسیارخوب است، گفت: باید همیشه این را به یاد داشته باشیم که ما به قم آمده ایم تا کسب علم کنیم و برای ترویج این علوم به مناطق خود برگردیم، چون رسالت اصلی حوزویان تبلیغ اسلام ناب محمدی است.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مناطق دور افتاده تشنه حضور یک روحانی هستند، تصریح کرد: البته برخی از طلاب هم گلایه دارند که وقتی به طرح هجرت می روند شهریه آنها قطع می شود که در این رابطه هم بایستی مسئولان ذی ربط تدبیری بیاندیشند.

 

حجت الاسلام و المسلمین بیگلری اظهار داشت: در واقع خداوند با پیروزی انقلاب اسلامی دست پلید شیطان را از سر ما کوتاه کرد و این امام خمینی(ره) بود که به کشور ما عزت داد و به دنیا فهماند که همه انسان های آزاد اندیش می توانند جلوی کفر ایستادگی و تغییر و تحول ایجاد کنند.

 

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) پس از سختی های فراوانی که متحمل شدند، مردمانی را تربیت کردند که لیاقت زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) را دارند، در واقع خداوند به وسیله آخرین ذخیره خودش به ایران و روحانیون عزت داده است.

 

دادستان ویژه روحانیت با بیان اینکه ایران اسلامی ام القری جهان اسلام و ادامه قیام امام حسین(ع) است، تصریح کرد: همه کشور های مسلمان در سراسر جهان چشم به این کشور دوخته اند، در واقع امروز ایران با علمداری رهبر معظم انقلاب همچنان به پیش می رود هر چند که دشمنان سعی کردند که با ایجاد دست اندازهایی جلوی این پیشرفت را بگیرند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرمودند نگهداری انقلاب از اصل انقلاب سخت تر است، گفت: در گذشته همه سرمایه های کشور ما به جیب های کشورهای غربی می رفت ؛ولی امام با انقلابی که ایجاد کردند دست همه آنها را از کشور کوتاه کرد و رهبر معظم انقلاب با درایت و هوشیاری که دارند با یاری حق تعالی همچنان این علم را در دست دارند تا آن را به دست صاحب اصلیش برسانند.

 

وی با اشاره به اینکه دشمنان از هیچ توطئه ای علیه کشور ایران دریغ نمی کنند، گفت: دشمنان بیکار ننشسته اند و برای ضربه زدن به این نظام هرکاری را انجام  می دهند، بنابراین نباید دشمنان را دست کم بگیریم.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری با بیان اینکه باید از مردمی که در 22 بهمن ندای رهبر معظم انقلاب را لبیک گفتند تشکر کرد و گفت: دشمن برای ایران خواب ها دیده بود که مردم در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا نکنند ولی همه نقش های آنها از بین رفت.

 

 دادستان ویژه روحانیت با اشاره به اینکه سربازان گمنام امام زمان(عج) شبانه روز بیدارند و نقشه های شوم دشمنان را از بین می برند، گفت: امروز تهدیداتی وجود دارد که با بگیر و ببند درست نمی شود و این وظیفه بر عهده طلاب است که از نظام در برابر افکار پلید دشمنان محافظت کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری با اشاره به برخی از مشکلات جامعه امروزی اظهار داشت: مدعیان دروغین، اسلام آمریکایی و شیطان پرستی از جمله مسائلی هستند که امروزه گریبانگیر جوانان شده است، بنابراین بایستی در این حوزه ها فعالیت کنیم و اجازه ندهیم اعتقاد مردم متزلزل شود.

وی مسلمانان بی تفاوت نسبت به مسائل نظام را یک نوع خطر برای جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: طلبه ای که درد دین، انقلاب و نظام را در سینه نداشته باشد، به هیچ دردی نمی خورد.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری در ادامه اشاره به مسئله فضای مجازی داشت و گفت: فضای مجازی همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، هم تهدید است و هم فرصت، بنابراین از این مسأله می توان در پیش بردن اهداف نظام اسلامی استفاده کرد و از این طریق می توان معارف اسلام ناب محمدی را برای جهانیان منتشر کرد و جلوی شبهات دشمن را می توان گرفت.

 

وی با اشاره به فواید و مضرات فضای مجازی اظهار داشت: امروزه دشمن به وسیله این تکنولوژی یکسری تهدیدات را برای جامعه اسلامی بوجود آورده است که این آسیب جدی برای کشور به شمار می آید؛ ولی ما هم می توانیم از این ابزار به درستی استفاده و مردم را با چهره واقعی اسلام آشنا کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری در پایان از طلاب خواست که برای تبلیغ دین و تبیین مسائل به استان خود برگردند و اظهار داشت: طلاب بایستی به منطقه سر بزنند و امت رااز جهالت در بیاورند و اجازه ندهند مردم در مسیر اشتباه قدم بگذارند.

 

در ادامه جلسه آقای دیالمه  مدیر کل اطلاعات استان کردستان به برخی از مسائل تکفیری اشاره کرد و تنها راه مبارزه با تکفیری ها را شناخت دقیق تفکر آنها و انجام کارهای فرهنگی دانست.