امروز شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷

واکنش امام جمعه قروه به اغتشاشات اخیر سه شنبه ۱۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۳:۲۹


واکنش امام جمعه قروه به اغتشاشات اخیر تعداد بازدید: ۳۴۱

امام جمعه قروه در جمع طلاب و فضلای این شهر که در قم تحصیل می کنند به اغتشاشات اخیر اشاره کرد، ضمن مطالبه گری را حق مردم دانست؛ اما نسبت به نفوذ برخی افراد منافق در این جمع هشدار داد و از مردم خواست نسب به تحرکات اخیر هوشیار باشند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین بابائیان در جلسه طلاب و فضلای قروه و کامیاران گفت: سیره و روش حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب همانند پیامبران است و هیچ یک هرگز مردم را به سوی خود فرا نخواندند و همیشه از وصل خداوند سخن می گویند.

 

وی با بیان اینکه انقلابی بودن و انقلابی نمایی بسیار متفاوت است، اظهار د اشت: امروز بایستی ببینیم چه چیزهایی باعث شده است که ما به اینجا برسیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین بابائیان عنوان کرد: یکی از مشکلات ما در دنیای امروزی تعصبات است، تعصبات سیاسی جامعه را رنج می دهد.

 

وی افزود: ما زندگی خود را باید براساس کیاست دینمداری کنیم و دیانت ما عین سیاست و سیاست ما عین دینتمان باشد تا راه را گم نکنیم و مسیر را اشتباه نرویم.

 

امام جمعه قروه با اشاره به اینکه سیاست زدگی نبایستی جای سیاست کاری را بگیرد، گفت: اکثر مردم دیندارند و انقلاب را دوست دارند و به روحانیت علاقه مند هستند.

 

وی ادامه داد: اگر امروز می بینید که در برخی نقاط به روحانیت جسارت می شود، این نیست که خدای ناکرده مردم روحانیت را نمی خواهند اینها در واقع عده ای منافق هستند که این کارها را انجام می دهند اگر فردی به روحانیان توهین می کند؛ اما  شاهد آن هستیم که ده ها هزار مردم دیگر برای روحانیان احترام قائل هستند؛ بنابراین نمی توان گفت مردم به روحانیان احترام نمی گذارند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بابائیان با اشاره به اینکه نبایستی از دشمن جز دشمنی توقع دشمنی داشت ولو داخلی باشد، گفت: آنهایی که امروز دست به سوی دشمن دراز کردند یقینا راه را اشتباه می روند و ضربه آن را از دشمنان خواهند خورد.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از مسئولان به مردم توجهی ندارند، گفت: امروزه دسترسی به فضای مجازی از هر چیزی راحت تر شده است بنابراین وقتی مردم برخی از تجملات مسئوولان را در این فضا ها می بینند حق دارند ناراحت بشوند چون امروز مردم در شرایط سخت قرار دارند و زندگی خود را به سختی سپری می کنند.

 

امام جمعه قروه اظهار داشت: امروز فرهنگ اشرافی گری در جامعه در حال شکل گیری است، زمانی که یک مسئول در بهترین شرایط زندگی خود را سپری و خود را از دید مردم پنهان می کند و جوابگوی آنها نیستند مردم حق دارند ناراحت شوند.

 

وی در پایان اظهار اشت: افرادی که امروز وارد خیابان ها می شوند همه آنها ضد انقلاب نیستند عده ای از آنها منافق هستند و می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند، مردم گیر و گرفتاری دارند که بایستی این ها برطرف شود و همیشه حوادث به ما ثابت کرده است که ملت ایران در شرایط سخت با نظام و انقلاب بودند و خون های بسیاری برای حفظ این نظام دادند.