امروز شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷

فتنه جدیدی در راه است/ روحانیت به روشنگری بپردازد سه شنبه ۱۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۶:۴۳


فتنه جدیدی در راه است/ روحانیت به روشنگری بپردازد تعداد بازدید: ۳۰۲

در جلسه طلاب و فضلای قروه و کامیارات بر هوشیاری روحانیت در جریانات اخیر تاکید و اعلام شد: امروز دشمن با تمام توان و امکانات به میدان آماده است تا علیه نظام و انقلاب اقدامی انجام دهد؛ روحانیت وظیفه دارد به روشنگری بپردازد.

 

 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای قروه و کامیاران با حضور حجت الاسلام والمسلمین بابائیان در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
 
حجت الاسلام حمید رضایی نماینده طلاب و فضلای قروه و کامیاران، ضمن خیر مقدم گویی اشاره ای به رحلت حضرت معصومه(س) داشت و اظهار کرد: قلوب همه شیعیان و مومنان داغدار رحلت این بانوی بزرگوار است و این مصیبت جانکاه را به همه مسلمانان و حضرت بقیه الله تسلیت عرض می کنیم.
 
 وی با بیان اینکه قم دارای یک برکت و عظمتی است گفت: حضرت آیت الله جوادی آملی فرمودند، زمانی که ما کار تفسیر را در خارج از قم انجام می دهیم کار به سختی و کندی پیش می رود؛ ولی هنگامی که این کار را در قم انجام می دهیم کار با سرعت بیشتر و بدون گیر پیش می رود.
 
 عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه در ادامه اشاره ای به حماسه 9 دی داشت و اظهارکرد: مردم متدین و عاشورایی ایران در نهم دی ماه 88 با حضورشان در خیابان ها مشت محکمی بر دهان ضد انقلابی ها و فتنه گران خارجی و همدستانشان در داخل زدند.
 
حجت الاسلام رضایی ابراز کرد: هوشیاری مردم و پایبندیشان به نظام و ولی فقیه بسیار کار ساز بوده است و همیشه این هوشیاری و علاقه مندی باعث شد که نقشه های شوم دشمن از بین برود.
 
وی ادامه داد: اتفاقات اخیر به ما ثابت کرده که دشمنان چقدر آماده و در حال فعالیت هستند و از همه فرصت ها برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنند.
 
عضو مجمع نمایندگان ابراز کرد: شعارهای اخیری که سر داده می شود حکایت از این دارد که فتنه دوباره آماده رخ دادن است و می خواهد ضربه بزند.
 
نماینده طلاب و فضلای قروه و کامیاران با بیان اینکه هر جریان ضد انقلابی شعار و اهداف خودش را دنبال می کند، گفت: امروز وظیفه روحانیت چند برابر شده است و بایستی هوشیار باشند و مسائل را برای ملت تبیین کنند.
 
 حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه امروز کار دشمن این است که شبهاتی را ایجاد و فتنه دوباره ایجاد کند، گفت: یکی از وظایف مهم امروز روحانیت پاسخ گویی به شبهات است و نباید اجازه داد دشمن به اهداف خودش برسد.
 
 وی با بیان اینکه مهمترین مرجع در ایران قشر روحانیت است، اظهار داشت: امروز مردم بیشتر از هر قشری به روحانیت اعتماد دارند؛ بنابراین از این فرصت برای جواب دادن به شبهات بایستی استفاده کنیم.
 
عضو مجمع نمایندگان اظهار داشت: امروزه دشمن از کوچکترین فرصت برای ضربه زدن به اسلام استفاده می کند ما نیز بایستی از کوچکترین فرصت ها استفاده کنیم و جواب دشمنان را بدهیم.
 
حجت الاسلام رضایی با بین اینکه شکل دهنده مسائل اجتماعی طرز تفکر یک جامعه است، افزود: اگر تفکر یک جامعه به درستی شکل بگیرد مشکلی پیش نمی آید؛ ولی در صورتی که تفکر یک جامعه مسموم باشد و به درستی شکل نگرفته باشد این جامعه را به سوی ناکجا آباد می کشاند.