امروز شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷

جلسه طلاب بیجار با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹:۱۹


جلسه طلاب بیجار با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان تعداد بازدید: ۳۶۷

جلسه طلاب و فضلای شهرستان بیجار استان کردستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان در شهر قم برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان بیجار استان کردستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان در شهر قم برگزار شد.

 

حجت الاسلام حاتمی نماینده طلاب و فضلای شهرستان بیجار در این جلسه ضمن خیر مقدم و اشاره ای به فضیلت ماه ربیع، سالروز ورود حضرت معصومه(س) را به قم تبریک گفت و اظهار داشت: ماه ربیع الاول ماه پر برکت و مبارکی است.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انسان اگر با خدا باشد خداوند تعالی به او عزت و برکت می دهد، گفت: حضرت معصومه(س) در قم، قم را زنده کرده است و یک محوریتی است که بزرگان مثل پروانه  دور آن می چرخند و علوم اسلامی را از این مکان به جهان صادر می کنند.

 

وی با بیان اینکه زندگی در کنار حضرت معصومه(س) یک توفیق الهی است، گفت: طلاب بایستی قدر این نعمت الهی که نصیبشان شد را بدانند و حداکثر استفاده را از این زمان و در این مکان مقدس را ببرند.

 

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه حضور در جمع طلاب برای او بسیار حس خوبی به همراه دارد، اظهار داشت: یکی از آثار این جلسات و هم اندیشی ها این است که دوستان همدیگر را زیارت می کنند و از حال همدیگر با خبر می شوند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی با بیان اینکه امروزه طلاب مسؤولیت بزرگی دارند، گفت: باید به این توجه کنیم که امروز خداوند چه انتظاراتی از ما دارد، امروز رسالت انبیا به ما طلاب به ارث رسیده است و ما ادامه دهنده راه رسول خدا(ص) هستیم.

 

وی با بیان اینکه دین اسلام جامع و جاودانه است، اظهار داشت: این دین است که انسان به وسیله آن می تواند به کمال برسد، بنابراین روحانیان بایستی در جهت انتشار این دین به کل دنیا تلاش کنند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ویژگی های دین اسلام اظهار داشت: دین اسلام دین هدایت گر و دین حق است، که در همه امور انسان را هدایت می کند و همه چیز در آن در جای خودش قرار دارد و کمبودی ندارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی با بیان اینکه پذیرش دین اجباری نیست، گفت: جامعه روحانیت بایستی در تبیین ابعاد مختلف دین اسلام آن را به جهانیان بشناسند تا مردم با کمال میل و رغبت، دین اسلام را به عنوان دین خود انتخاب کنند.

 

وی عنوان کرد: تا قبل از امام(ره) تنها ما بلکه ادیان دیگر هم بر این باور بودند که دین نمی تواند حکومت کند و اداره جامعه کاری با دین ندارد، در واقع کسی ادعا نداشت که بتواند حکومت اسلامی برقرار کند و کسی به فکرش نمی رسید که تشکیل یک حکومت دینی می تواند جهان را تحت تاثیر قرار بدهد.

 

 نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: امام خمینی(ره) فرمودند که می خواهم با تشکیل حکومت اسلامی با طلاغوت مبارزه کنم و در واقع یک دید جهانی داشت و می فرمود مگر اسلام چه کم دارد که ما دنبال دیگران هستیم، و این مد نظرشان بود که هر چیزی غیر اسلام بایستی رد شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی، اینترنت را یکی از ابزار بسیار مهم برای رسیدن به هدف دانست و اظهار داشت: در گذشته دشمنان جلوی ابزارهای ما را می گرفتند؛ ولی امروز همین اینترنتی که دشمنان برای تخریب چهره اسلام از آن استفاده می کنند به یک فرصت تبدیل شده است؛ ما هم می توانیم از طریق آن پیام ناب دین اسلام را به جهانیان برسانیم.

 

وی با بیان اینکه دشمنان با ایجاد داعش قصد اسلام هراسی در دنیا داشتند، گفت: دشمنان همیشه بخش مادی قضیه را محاسبه می کنند و وارد میدان نبرد می شوند در حالی که بخش خدایی آن را در نظر نمی گیرند و همیشه هم شکست خورده اند و خواهند خورد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: امروزه یک تشنگی در دنیا نسبت به اسلام وجود دارد، در واقع آمریکایی ها با این همه ادعا گفتند که تا 30 سال طول می کشد تا داعش نابود شود و مد نظرشان بود که تا 30 سال مسلمانان را به جان هم انداختیم؛ ولی قدرت اسلام امروز به جهانیان ثابت کرد که در مدت خیلی کمی ریشه تکفیری ها را خشکاندند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مقام و منزلت رهبر معظم انقلاب گفت: دشمنان داخلی و خارجی همواره دو هدف عمده یعنی ناکارآمدی رهبر و نظام جمهوری اسلامی  را دنبال می کنند؛ ولی همیشه فتنه هایی که به پا کردند نتیجه را عکس کرد و مردم شریف ایران محکم تر از رهبرشان و نظامشان حمایت کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه امروزه انقلاب در خارج از مرزها هم موفق عمل می کند، گفت: شعارهای که در گذشته و امروز ملت شریف ایران سر می دهند دیگر مختص به کشور ایران نیست و امروز سایر کشورها هم شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهند.

 

وی در پایان با بیان اینکه امروزه وظیفه طلاب بسیار سنگین است، گفت: دشمنان همه تلاششان را می کنند که تمام پایگاههای ما را در جهان بگیرند و این را بدانند که هیچ وقت این امر محقق نخواهد شد و اسلام پیروز است.